BGTimeSport

ELEKTRONICZNY POMIAR CZASU

Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Dyrektora Generalnego LP

10.07.2021 Istebna

Wyniki: WYNIKI.pdf
Organizator:
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy
Kontakt:
biuro@eurobeskidy.org.pl
338623197
Bieg odbędzie się 10 lipca w gminie Istebna start Amfiteatr pod Skocznią godzina 10..00 czas na pokonanie trasy 4 godziny
Start półmaratonu rozpoczyna się i kończy w Istebnej obok „Amfiteatru pod skocznią”,  Pierwsze 1,2 km przebiega wzdłuż rzeki Olza, trasą rowerową MTB, po przebyciu trasy rowerowej zawodnicy kierują się drogą leśną w kierunku drogi gminnej „Kameralna”, podczas 1,3 km zawodnicy muszą przebiegnąć przez rzekę „Olza”. Po przedostaniu się na drugą stronę rzeki zawodników czeka podbieg na drodze leśnej po czym pokonują trasę wzdłuż drogi „Kameralnej” przez 200 m i przedostają się na drogę leśną prowadzącą w kierunku „Bystrego”, pokonują 400 m podbiegu drogą leśną „Szutrową”, po czym wbiegają na szlak „żółty”  prowadzący w kierunku „Istebna Dupne”, po przebiegnięciu 1 km szlakiem żółtym zawodnicy skręcają w lewo w drogę leśną prowadzącą w kierunku szczytu Młodej Góry na której szczycie znajduje się pierwszy bufet. Zawodnicy kierują się w dół drogą leśną  w kierunku drogi „Asfaltowej”, którą mają do pokonania 4 km podbiegu podczas którego po około 3 km biegu drogą asfaltową znajduje się kolejny bufet zlokalizowany na 10 km, następnie zawodnicy kierują się   do drogi  pożarowej nr. 23,  po pokonaniu drogi asfaltowej zawodnicy wbiegają na drogę leśną, gdzie kontynuują podbieg przez 2 km do skrętu w lewo znów na szlak „żółty”, prowadzący w kierunku „Kiczor” gdzie mają do pokonania 1,5 km. Po osiągnięciu góry „Kiczory” zawodnicy kierują się zielonym szlakiem w stronę „Kubalonki”, gdzie pokonują 2 km trudnym górskim szlakiem zbiegając po nim, po opuszczeniu szlaku zielonego zawodnicy  znów kierują się na drogę szutrową gdzie czeka ich zaraz na początku drogi kolejny bufet zlokalizowany na 15 km, uczestnicy pokonują blisko 3 km drogą pożarową nr. 23 aż do skrętu na szlak zielony (Straconka-Smerekowiec) zielonym szlakiem zawodnicy biegną aż do drogi gminnej „Kameralna”, którą przebiegają wzdłuż i dostają się na ostatnie metry biegu szlakiem im. Jerzego Kukuczki, który prowadzi do mety zlokalizowanej „Pod Skocznią”.
Suma wzniesień równa jest mniej więcej 730 m. Najwyższy punkt to góra Kiczory 990 m.n.p.m  Najniższy punkt znajduje się na wysokości 539 m.n.p.m.
Dekoracja zwycięzców o godzinie 15.00.
Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę, medal oraz obiad.
Punkty nawadniania będą umieszczone na 5, 10, 15  kilometrze trasy.
Pula nagród w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim wynosi minimum 8 000,00 zł. (nagrody rzeczowe),
UWAGA !! dotatkowo 10 nagród losowych po 200 złotych wśród uczestników którzy nie zajęli  miejsca na podium :).