BGTimeSport

ELEKTRONICZNY POMIAR CZASU

8 Jesienny Bieg Potrójnej

13.11.2021 RZYKI

Organizator:
Klub Skialpinistyczny KANDAHAR
Kontakt:
klub@kandahar.pl
Strona internetowa:

Po wielu godzinach dyskusji, podjęliśmy bardzo trudną decyzję o przełożeniu 8 Jesiennego Biegu Potrójnej na 13 listopada 2021 roku ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w kraju i wzrost zachorowań na COVID-19. 
 
Przy tak ogromnym wzroście zachorowań uważamy, że nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zawodów na tyle bezpiecznie, przyjmując formę choćby przypominającej zawody sportowe. Dodatkowym czynnikiem jest także  sytuacja w ratownictwie medycznym. Docierają do nas informacje o wielogodzinnych oczekiwaniach na karetki lub nieprzyjmowania pacjentów z karetek do szpitali. Brak dostępności karetek, czy kolejki karetek pod SOR-ami to ostatnio codzienność także na terenie, przez który biegniemy. I niestety prognozy pokazują, że ten trend w najbliższym tygodniu będzie przybierał na sile. Dlatego organizacja biegu mogłaby w razie jakiegoś wypadku na trasie, z jednej strony utrudnić funkcjonowanie służb medycznych, a z drugiej uniemożliwić Wam otrzymanie pomocy w dostatecznie szybkim czasie.
 
W tej sytuacji nawet najlepiej przygotowany personel Organizatora nie jest w stanie zapewnić Wam bezpieczeństwa, jakie chcielibyśmy, a wręcz jesteśmy zobowiązani zapewnić Wam i wolontariuszom.
 
Zakładając najbardziej pozytywne scenariusze pomijając powyższe problemy, istnieje jeszcze jedno olbrzymie zagrożenie dla organizacji 8JBP w listopadzie 2020. Chodzi o nieprzewidywalne działania władz zmiany w obowiązującym prawie, brak ich konsultowania z zainteresowanymi grupami społecznymi itp. Słyszymy z każdej strony że pełny lockdown to kwestia kilku dni – nie chcemy czekać do ostatniej chwili i odwoływać wydarzenie, gdy część z Was będzie już spakowana i w drodze do nas. Lepiej czasem zrobić mały krok wstecz, by potem śmiało iść do przodu.
 
Zatem zapraszamy na 8 JBP -  13 listopada 2021 – liczymy, że ponownie będziecie z nami!
 
Ta trudna decyzja niesie ze sobą również konsekwencje finansowe dla nas jako organizatorów, wszelkie rezerwacje, zaliczki, gadżety, medale itp. są wyprodukowane lub w trakcie produkcji i tego nie da się zatrzymać, dlatego będziemy Was prosić o przeniesienia pakietów startowych na rok kolejny co pozwoli nam przetrwać i organizować dla Was dalej zawody.
 
Szczegóły techniczne dotyczące przeniesienia wpisowego, zwrotów itp. opublikujemy w ciągu kilku najbliższych dni.  Oczywiście gorąco namawiamy do przepisania pakietów na 2021 rok.
 

Informacja odnośnie dokonanych rezerwacji noclegów w Hotelu Czarny Groń:

Dla zawodników, którzy dokonali rezerwacji noclegu hotel ma dwie propozycje:

zwrot przedpłaty

lub

voucher do wykorzystania w przyszłym roku


Jeszcze raz wszystkich Was bardzo przepraszamy
 
 
 
Organizatorzy 8 JBP