BGTimeSport

ELEKTRONICZNY POMIAR CZASU

Zawody | XX Memoriał Piotra Malinowskiego w skialpinizmie | 22.04.2017

OPEN.pdf RATOWNIK.pdf PucharPolski.pdf

WWW

Nazwa zawodów:           XX MEMORIAŁ RATOWNIKÓW TATRZAŃSKICH im. PIOTRA                                     MALINOWSKIEGO
Termin zawodów:           22 kwietnia 2017
Organizator:                    Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

                                         TKN TATRA TEAM
Biuro zawodów:
              w czasie zawodów Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów
                                      wcześniej TKN Tatra Team
                                      Ul. Piłsudskiego 63A, 34-500 Zakopane
Dyrektor zawodów:         Justyna Żyszkowska
Kierownik trasy:              Jan Krzysztof
Sędzia zawodów:             Marek Nodzyński
Biuro:                            Justyna Żyszkowska
Sędzia/Delegat PZA:        Mariusz Rogus           
Kontakt:                           Justyna Żyszkowska
tel. 502 052 111
e-mail:                             tkn.tatrateam@gmail.com
 
PROGRAM ZAWODÓW
 
20.04.2017 – CZWARTEK
22:00 - ZAMKNIĘCIE LISTY STARTOWEJ 
 
21.04.2017 – PIĄTEK
14.00 - otwarcie biura zawodów (Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów) - wydawanie                numerów startowych i zakwaterowanie
19.30 - ODPRAWA ZAWODNIKÓW
 
22.04.2017 – SOBOTA
7.45 - 8.45 - wydawanie numerów startowych (w przypadku startu w Nowej Roztoce będzie możliwość odebrania numeru przed startem i pozostawienia depozytu - plecaka do odbioru w Schronisku)
8.45 -  ewentualna powtórna odprawa techniczna (ogródek startowy - tylko w razie zmiany trasy zaprezentowanej na odprawie 21.02.2017)
9.00 - 9.45 kontrola techniczna (ogródek startowy)
10.00 - START wszystkich kategorii (Start Nowa Roztoka (szałas) lub okolice Schroniska w Dolinie Pięciu)
14.00 - 16.00 obiad
16.00 - nieoficjalne ogłoszenie wyników Memoriału
16.30 - koniec terminu przyjmowania protestów
17.00 - ogłoszenie oficjalnych wyników Memoriału
17.30 - wręczenie nagród dla zwycięzców Memoriału
19.00 - uroczysta kolacja i początek wspólnej zabawy
 
Planowana trasa (GŁÓWNA):
Sportowa – seniorzy/seniorki, weterani/weteranki 
(w tym: kategorie ratowników górskich – seniorzy i weterani)
Start Nowa Roztoka – szałas (lub okolice Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów) – Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich - Kozi Wierch -  Solnisko - Dolinka Pusta - Kozia Przełęcz - Kozia Dolinka - Zadni Granat - Kozia Dolinka - Zmarzły Staw – Zawrat –  Solnisko - Szpiglasowa Przełęcz - Wielki Staw Polski - Solnisko - META Schronisko w dolinie Pięciu Stawów Polskich
 
Trasa alternatywna (ZASTĘPCZA 2 okrążenia części trasy):
Sportowa – seniorzy/seniorki, weterani/weteranki 
(w tym: kategorie ratowników górskich – seniorzy i weterani)
Start okolice Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów - Solnisko - Dolinka Pusta - Kozia Przełęcz - Kozia Dolinka - Zmarzły Staw – Zawrat - Solnisko - Dolinka Pusta - Kozia Przełęcz - Kozia Dolinka - Zmarzły Staw – Zawrat - Solnisko - Szpiglasowa Przełęcz - Wielki Staw Polski - Solnisko - META Schronisko w dolinie Pięciu Stawów Polskich
 
LIMITY CZASU zostaną podane na odprawie technicznej zawodników w dniu 21.04.2017
 
Planowana trasa Sportowa KRÓTKA (GŁÓWNA)– nestorki/nestorzy - juniorzy/juniorki, kadeci/kadetki (w tym kategoria ratowników górskich nestorów) 
 
START Nowa Roztoka- szałas (lub okolice Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów) - Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich - Kozi Wierch (ok. ½ podejścia bez wyjścia na szczyt) –Solnisko – Kozia Przełęcz (bez wyjścia na przełęcz, do przepinki z foki/buty) – Pusta Dolinka –Solnisko - META Schronisko w dolinie Pięciu Stawów Polskich 
 
Planowana trasa Sportowa KRÓTKA (ZASTĘPCZA) - nestorki/nestorzy - juniorzy/juniorki kadeci/kadetki (w tym kategoria ratowników górskich nestorów) 
 
START okolice Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów - Solnisko – Kozia Przełęcz (bez wyjścia na przełęcz, do przepinki z foki/buty) – Pusta Dolinka –Solnisko - META Schronisko w dolinie Pięciu Stawów Polskich 
 
LIMITY CZASU zostaną podane na odprawie technicznej zawodników w dniu 21.04.2017
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIANY PRZEBIEGU TRASY I LIMITU CZASU W KAZDYM MOMENCIE TRWANIA ZAWODÓW.                        ADEKWATNIE DO WARUNKÓW METEOROLOGICZNYCH.
 
Regulamin Memoriału im. Piotra Malinowskiego
 
WARUNKI KLASYFIKACJI
§ 1
W Memoriale Malinowskiego w kategorii sportowej klasyfikowani są zawodnicy posiadający ważne badania lekarskie (wydane przez lekarza uprawnionego doorzecznictwa sportowo-lekarskiego), którzy ukończą zawody.
 
FORMUŁA ZAWODÓW
§ 2
Konkurencja indywidualna, pomiar czasu start-meta, start wspólny.
 
KATEGORIE ZAWODNIKÓW
§ 3
ZAWODY ROZGRYWANE SĄ W NASTĘPUJĄCYCH KATEGORIACH:
Kategorie trasa krótka:
 
1.    KADETKA / KADET        15 - 16 – 17     (rocznik 2002-2000)
2.    JUNIORKA / JUNIOR      18 - 19 – 20     (rocznik 1999-1997)
3.    NESTORKA / NESTOR    51 i starsi         (rocznik 1966 i starsi)
Kategorie trasa długa:
 
1.    OPEN - kobiety i mężczyźni  
2.    WETERANKA / WETERAN     41 - 50        ( rocznik 1976-1967)
 
DLA CZŁONKÓW SŁUŻB RATOWNICTWA GÓRSKIEGO- na podstawie ważnej legitymacji, zawody zostaną rozegrane wg regulaminu dla kategorii "S" w następujących kategoriach:
1.    OPEN  
2.    WETERAN                         41 do 50            ( rocznik 1967 – 1976)
3.    NESTOR  (TRASA KRÓTKA) powyżej 51 lat   ( rocznik1966  i starsi)   - UWAGA !!!
w tej kategorii do klasyfikacji ostatecznej stosuje się przelicznik polegający na odjęciu od uzyskanego czasu rzeczywistego jednej minuty za każdy rok (wiek) zawodnika wyższy od rocznika 1966
 
Zawodnicy są nagradzani przy minimum trzech osobach startujących w danej kategorii.
 
SPRZĘT I WYPOSAŻENIE ZAWODNIKÓW
§ 4
Artykuły wyliczone poniżej musząspełniaćwymogi europejskie (EU) lub wymogi UIAA.
 
§ 5
Podstawowe obowiązkowe wyposażenie zawodnika:
 
1.     Narty wyposażone w metalowe krawędzie na co najmniej 90% ich długości, o szerokości co najmniej 60 mm pod butem, 80 mm z przodu i 70 mm z tyłu. Narty musząmiećco najmniej 160 cm długości dla mężczyznz wyjątkiem kadetów i 150 cm dla kobiet i kadetów. Wiązania muszą umożliwiaćruch pięty podczas podchodzenia lub zjazdu i mogą,lecz nie muszą,być wyposażone w paski zabezpieczające, na ryzyko zawodnika. Zarówno przednia, jak i tylna częśćwiązań muszą być jednego producenta i nie mogąbyćmodyfikowane. Tylna częśćwiązaniamusi zapewniać bezpieczne wypinanie w płaszczyźnie przód-tył, jak i na boki (w płaszczyźnie prostopadłej), przednia częśćwiązanianie musi miećbezpiecznika pod warunkiem informacji producenta o braku bezpiecznika. Ciężar minimalny jednej narty z wiązaniem to 700g dla kobiet i kadetów, 750g dla mężczyzn.
2.      Buty muszązakrywać kostkę i posiadaćpodeszwy typu Vibram lub podobne, przy czym podeszwa taka musi zajmowaćprzynajmniej 75% powierzchni podeszwy, a nacięcia w niej musząbyć głębokie na minimum 4 mm. Minimalna liczba nacięćpodeszwy: 8 na obcasie i 15 w części przedniej. (Minimalna powierzchnia nacięcia: 1cm2). Buty musząbyć przystosowane do zamocowania na nich metalowych raków i musząbyć zapinane na minimum dwie klamry. Ciężar jednego buta z suchym botkiem to 450g dla kobiet i kadetów, 500g dla mężczyzn.Skorupy butów nie mogąbyć modyfikowane. Jedyny dopuszczony przypadek modyfikacji, to modyfikacja przez innego producenta, który ma na to zgodęproducenta butów. Skorupa nie może byćoklejana taśmą.
3.      Para kijków narciarskich alpejskich lub biegowych maksymalnej średnicy 25 mm z kółkami   z tworzywa innego niżmetal.
4.      Para fok. Muszą pokrywać przynajmniej 50% powierzchni ślizgu oraz min. 50% długości narty.Ze względu na zasady ochrony środowiska nie wolno stosowaćtaśmsamoprzylepnych i innych środków zwiększających przyczepnośćlub poślizg fok.
5.      Ubranie dolnej połowy ciała: długie spodnie o rozmiarze odpowiednim dla danego zawodnika. Konieczne sąco najmniej dwie warstwy ubrania (obydwie z długimi nogawkami: pierwsza to spodnie narciarskie lub kombinezon narciarski, druga z materiału nieprzepuszczalnego dla wiatru.
6.      Ubranie górnej połowy ciała:. Konieczne są co najmniej cztery warstwy ubrania o rozmiarze odpowiednim dla danego zawodnika:
·         pierwsza warstwa (bielizna) - może być z krótkimi rękawami,
·         druga warstwa: kombinezon narciarski z długimi rękawami (lub podobne)  
·         trzecia warstwa: kurtka z długimi rękawami z materiału nie przepuszczalnego dla wiatru,
·         czwarta warstwa: kurtka z długimi rękawami typu puchówka, lub primaloft
Warstwa „kombinezon narciarski” musi być założona od startu do mety. Niedopuszczalne jest poruszanie się zawodnika na trasie zawodów w ubraniu z krótkim rękawem.
7.      Dodatkowe Rękawice chroniące i czapka zimowa
8.      Detektor lawinowy 457 kHz. Każdy zawodnik musi nosićto urządzenie na sobie w trybie nadawania przez cały czas trwania zawodów. Urządzenie musi byćumieszczone pod ubraniem w bezpośrednim kontakcie z ciałem zawodnika. Detektor nie może byćwidoczny nawet w sytuacji rozpięcia kombinezonu ze względów termicznych. Zawodnik jest odpowiedzialny za sprawdzenie czy urządzenie działa poprawnie.
9.      Łopata ratunkowa do śniegu (o wymiarach powierzchni roboczej co najmniej 20 cm x 20 cm i stylisku w kształcie litery „T” lub „L”), o długości w pozycji roboczej minimum 50 cm nie przerabiana. Określenie „łopata ratunkowa do śniegu” jest definiowane przez producenta.     
10.   Sonda lawinowa minimalnej długości 240 cm i minimalnej średnicy 10 mm. Sonda nie może być przerabiana po wyprodukowaniu. Sformułowanie „sonda lawinowa” określa producent.
11.   Płachta ratunkowa powierzchni minimum 1,80 m2. Sformułowanie “płachta ratunkowa” określa producent.
12.   Rękawice chroniącecałąrękę do nadgarstka noszone przez cały czas trwania zawodów na rękach.
13.   Okulary przeciwsłoneczne z filtrem lub gogle lub szybka.
14.   Plecak o pojemności wystarczającej do pomieszczenia całego wymaganego sprzętu z dwoma paskami mocującymi narty (noszenie nart w inny sposób jest niedozwolone).
15.   Kask. Należy go obowiązkowo nosićna głowie zapięty na podbródku podczas trwania całych zawodów. Kaski musząbyć zgodne z norma UIAA 106, EN 1077 lub EN 12492.Żaden kask nie gwarantuje pełnegozabezpieczenia przed wszystkimi rodzajami uderzeń.
16.   Para metalowych raków zgodna z normąUIAA 153 z co najmniej 10 zębami, w tym dwoma frontowymi, dopasowanych do butów zawodnika oraz z paskami zabezpieczającymi. Kiedy raki nie sąnoszone na butach, musząbyć spakowane w plecaku, zębami do siebie. W przypadku specjalnej kieszeni plecaka na raki, kieszeńmusi byćprzypiętado plecaka. Raki nie mogąbyć modyfikowane. W czasie użycia raki musząbyć zapiętena butach i zabezpieczone paskami.
17.   GWIZDEK
 
Dodatkowe wyposażenie dla kategorii   seniorów/seniorek weteranów/weteranek  i kategorii ratowników górskich (senior/weteran)
1. Uprząż wspinaczkowazgodna z normą UIAA 105, która nie może być przerabiana
2. Lonża z absorberem energii via ferrata zgodna z normą UIAA 128 bez modyfikacji.
3. Dwa karabinki z automatycznymi zamkami typu K zgodne z normą UIAA 121    Ostateczny zestaw sprzętu zostanie podany na odprawie wieczornej w przeddzień zawodów.
Sędzia może odrzucić każdą niezgodna z regulaminem lub uszkodzoną część wyposażenia
zawodnika przed wpuszczeniem go do „ogródka startowego”.
 
§ 6
Wyposażenie dostarczone przez organizatora:
1. Numery dla zawodników. Numery dostarczone przez organizatora musząbyćnoszone w miejscach do tego przeznaczonych przez cały czas trwania zawodów (plecak ). Nie wolno ich zwijaćani obcinać.Organizator może odbieraćnumery dopiero po kontroli sprzętu i wyposażenia na mecie lub na punkcie, w którym zawodnik został cofnięty z trasy (z powodu przekroczenia limitu czasu lub z powodu wycofania się z zawodów).
 
 
KONTROLA SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA
§ 7
Kontrola sprzętu i wyposażenia odbywa sięprzed startem, na mecie i na trasie zawodów. W tym ostatnim przypadku bez zatrzymywania zawodników. Za sprzęt i wyposażenie odpowiedzialny jest zawodnik. W przypadku wątpliwości co do prawidłowości sprzętu zawodnik ma prawo zgłosićsięw tej sprawie do jury zawodów na dzieńprzed zawodami. Przewodniczący jury ma prawo odrzucenia sprzętu nieregulaminowego lub uszkodzonego.
 
 
ZACHOWANIE ZAWODNIKÓW
§ 8
Każdy zawodnik, który zostanie dogoniony musi ustąpić obowiązkowo i natychmiastdrogi zawodnikowi, który mówi: „TRASA”/ „TRACK”. Jeśli istniejądwa ślady, to ślad górny jest dla zawodników szybszych.
§ 9
1.    Każdy zawodnik w kłopotach może zrezygnowaćz dalszego udziału w zawodach ze swojej inicjatywy, albo byćzdjętym z trasy przez dyrektora zawodów lub jednego z lekarzy organizatorów, lub sędziego na trasie.
2.    Rezygnacja lub zdjęcie z trasy powinna miećmiejsce na punkcie kontrolnym w obecności sędziego z wyjątkiem okoliczności nadzwyczajnych.
3.    Wszyscy zawodnicy sązobowiązaniprzyjśćz pomocąosobie będącej w niebezpieczeństwie. Jury weźmie pod uwagęczas poświęcony na udzielenie pomocy.
§ 10
Zasadniczo wszystkie podejścia na nartach musząodbywaćsięz umocowanymi do nart fokami, a zjazdy bez fok, o ile jury nie postanowi inaczej.
 
§ 11
 Zawodnik nie może opuścićpunktu kontrolnego przed zakończeniem kontroli.
 
§ 12 
  Foki powinny byćschowane pod kombinezonem lub do plecaka przed przekroczeniem niebieskiej linii/opuszczeniem punktu kontrolnego.
 
§ 13
Narty musząbyćnoszone na plecaku i przymocowane do niego dwoma specjalnymi paskami (nie wolno nosićnart w ręce ani wsadzonych za pasy naramienne plecaka).
 
 
§ 14
Wszelkie operacje sprzętowe powinny byćzakończone przed przekroczeniem niebieskiej linii/opuszczeniem punktu kontrolnego.
 
§ 15
Przy korzystaniu z lin poręczowych obowiązuje zasada stałego wpięcia przynajmniej jednym karabinkiem do liny.
 
§ 16
Przy manipulacjach sprzętowych zabrania sięumieszczania kijków grotami do góry. Kijki należy położyćpłasko na śniegu.
 
§ 17
Dyrektor zawodów, kierownik punktu kontrolnego lub sędzia mogąnakazaćzawodnikowi w każdym punkcie trasy założenie odzieży i każdego innego elementu obowiązkowego wyposażenia. Brak tego wyposażenia jest równoznaczny z natychmiastową dyskwalifikacją.
 
§ 18
Zabronione jest korzystanie z pomocy zewnętrznej podczas zawodów. Wyjątek: wymiana dowolnej ilości złamanych kijków i złamanych nart – zawodnik musi oddaćzłamany element sędziemu w punkcie kontrolnym lub punkcie kierunkowym (także na starcie lub na mecie); nowy element można wziąćw dowolnym miejscu trasy od dowolnej osoby.
Każde niestosowne zachowanie lub niezastosowanie siędo regulaminu zgłoszone do przewodniczącego jury musi byćpotraktowane zgodnie z regulaminem i zbadane przez jury.
 
DYSKWALIFIKACJA I KARY
§ 19
Wszelkie wykroczenia popełniane przez zawodników mają być zgłaszane przez sędziów do dyrektora zawodów, który informuje o tym przewodniczącego jury. Kary nakłada przewodniczący jury po uzgodnieniu z jury zawodów w oparciu o poniższą tabelę. Przewodniczący jury informuje zawodników o nałożeniu na nich kary, jeśli to możliwe przed ogłoszeniem wyników.
 

Wykroczenie kara
Brakujące elementy wyposażenia:    
nieregulaminowe narty dyskwalifikacja  
nieregulaminowe wiązania dyskwalifikacja  
nieregulaminowe buty dyskwalifikacja  
brak kijka lub narty na mecie 1’ za kijek lub nartę  
brak foki na mecie 1’ za fokę  
brak długich rękawów za wyjątkiem pierwszej warstwy 10’  
brak detektora, brak baterii lub detektor w plecaku dyskwalifikacja do końca sezonu  
niesprawny detektor na mecie 3’  
wyłączenie detektora na trasie dyskwalifikacja  
przedwczesne wyłączenie detektora na mecie przed kontroląsprzętu 3’  
kask nieregulaminowy lub nie na głowie dyskwalifikacja  
brak łopaty, modyfikowana lub nieregulaminowa dyskwalifikacja  
brak sondy, modyfikowana lub nieregulaminowa dyskwalifikacja  
brak płachty ratunkowej lub nieregulaminowa 3’  
brak rękawic 3’  
brak rękawic na rękach 1’  
brak okularów 1’  
nieregulaminowy plecak 3’  
brak raków na mecie 2’ za rak  
raki modyfikowane lub brak pasków lub guma zamiast pasków dyskwalifikacja  
brak uprzęży lub absorbera lub karabinków typu K dyskwalifikacja  
brak czapki lub opaski 1’  
wszelkie inne braki sprzętowe 30” do dyskwalifikacji  
raki noszone na zewnątrz plecaka 5’  
użycie prostego nadajnika zamiast detektora lawinowego dyskwalifikacja  
ominięcie punktu kontrolnego celowo lub niechcąco dyskwalifikacja  
niezastosowanie siędo zaleceńsędziów na trasie (start, punkty kontrolne i kierunkowe, meta) od 30” do dyskwalifikacji  
podejście na butach zamiast na nartach 3’ za każdym razem  
zjazd na nartach zamiast zejścia na butach dyskwalifikacja  
chodzenie bez raków zamiast w rakach dyskwalifikacja lub 5’ w przypadku uszkodzenia raków  
nierespektowanie oznaczenia trasy na grani dyskwalifikacja  
nierespektowanie oznaczenia trasy w zjeździe od 2’ do dyskwalifikacji  
niezapięcie pasków przy rakach 5’  
nieodpowiednie przymocowanie nart do plecaka (wymagane 2 punkty przyczepienia) 1’  
nieschowanie fok do kombinezonu lub plecaka 1’  
przekroczenie niebieskiej linii bez prawidłowo przymocowanych nart do plecaka 1’  
nie korzystanie z liny 3’  
nie wpięcie siędo liny (gdzie jest to obligatoryjne) dyskwalifikacja  
niebezpieczne zachowania na trasie, np. ryzykowne wychylanie sięna grani lub wyprzedzanie na poręczówce 5’  
nieustępowanie trasy wyprzedzającemu 1’  
zajeżdżanie drogi, popychanie lub wywracanie konkurenta dyskwalifikacja  
nieudzielanie pomocy w razie wypadku dyskwalifikacja  
przyjmowanie pomocy sprzętowej z zewnątrz (z wyjątkiem wymiany kijków i nart) 10’  
przyjmowanie jedzenia lub picia z zewnątrz poza miejscem wyznaczonym od 1’ do 3’  
przyjmowanie pomocy z zewnątrz na przepinkach oraz w postaci dyktowania tempa 3’  
nieposzanowanie środowiska (porzucanie sprzętu lub śmieci) dyskwalifikacja  
brak szacunku lub obraźliwe zachowanie w stosunku do wszystkich uczestników zawodów  (jury, zawodnicy, organizatorzy, publiczność) dyskwalifikacja  
wszelkie wykroczenia przeciw regułomzachowania, także nie wymienione w tej tabeli od 30” do dyskwalifikacji  
niepołożenie kijków płasko na ziemi w strefie zmian 1’  
wszelkie operacje sprzętowe poza strefą zmian 1’  
wszelkie inne wykroczenia nie ujęte w tej tabeli 1’  
JURY I SĘDZIOWIE
§ 20
Jury zawodów składa sie z:
1. dyrektora zawodów
2. kierownika trasy
3. sędziego/delegata PZA
PROTESTY
§ 21
Czas składania protestów wynosi 30 minut od chwili wywieszenia wyników.
 
§ 22
Pisemne protesty przyjmuje dyrektor zawodów a rozpatruje jury zawodów.
 
Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.
 
 
Wpisowe:
100 zł (20 euro) - płatne przelewemdo 1.04. 2017
 
120zł (30 euro) -  płatne przelewem po 01.04.2017 i na miejscu
 
Wpłat prosimy dokonywać na konto:
Tatrzański Klub Narciarski Tatra Team
Podhalański Bank Spółdzielczy w Zakopanem 
43 8821 0009 0000 0003 6650 0001
 
Dla przelewów w euro:
PL 43 8821 0009 0000 0003 6650 0001
S.W.I.F.T. CODE: POLUPLPR
 
Niewykorzystane wpisowe nie podlega zwrotowi
 
WPISOWE OBEJMUJE: opłatę startową, opłata za udostępnienie TPN, podarunki od sponsorów, posiłek po zawodach i udział w wieczornej imprezie
 
Członkowie górskich służb ratowniczych zwolnieni są z opłaty startowej.
 
W PRZYPADKU STARTU W NOWEJ ROZTOCE MOŻLIWY JEST ODBIÓR NUMERU RANO PRZY OGRÓDKU STARTOWYM I POZOSTAWIENIE DEPOZYTU – PLECAKA, KTÓRY BĘDZIE DO ODEBRANIA W SCHRONISKU
 
Możliwośćzakwaterowania: Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów – konieczna rezerwacja mailowa - tkn.tatrateam@gmail.com
 
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się telefonicznie lub pisemnie z organizatorem pod numerem telefonu biura zawodów – 
Justyna Żyszkowska- 502 052 111  adres e-mail: tkn.tatrateam@gmail.com oraz poprzez stronę: www.memorial.topr.pl